ПСЖ разпиля шампиона Лестър

Пари Сен Жермен постигна трета поредна победа на американското издание на турнира International Champions Cup (ICC), след като не остави никакви шансове на шампиона Лестър и го помете с 4:0.

Новият треньор Унай Емери използва почти всичките си налични футболисти, а на вратата този път застана завърналият се от период под наем във Виляреал Алфонс Ареола.

ПСЖ откри с гол от дузпа на Единсон Кавани в средата на първата част, а в края на полувремето 18-годишният Нанитамо Иконе удвои аванса на парижани след хубава комбинация с Муние.

През второто полувреме нещата се повториха. 20-ина минути след подновяването на играта Лукас Моура вкара за 3:0, а в последните секунди Калигари изведе Одсон Едуард зад гърба на защитата на Лестър и младокът не сбърка.

Това бе последна проверка за ПСЖ преди началото на сезона. Първият истински тест за Унай Емери ще бъде на 6 август, когато ПСЖ се изправя срещу Олимпик Лион за Суперкупата на Франция.

Лестър има да изиграе още един мач от турнира – срещу Барселона, на 3 август – а ден преди това ще загрее с Честърфийлд. На 7 август „лисиците” ще срещнат Манчестър Юнайтед за „Къмюнити Шийлд”.