Полша хвана директния влак за Франция 2016

Роберт Левандовски отново се превърна в герой за „дружина полска”

Полша победи Ейре в директния двубой за второто място в група D и хвана директния влак за европейските финали следващото лято.

Гжегож Криховяк откри резултата за домакините още в 13-ата минута, но три по-късно Джонатън Уолтърс изравни от дузпа.

Победното попадение за Полша отбеляза Роберт Левандовски в края на първата част. С този гол, нападателят на Байерн (Мюнхен) изравни рекорда на Дейвид Хейли по отбелязани голове в един цикъл европейски квалификации – по 13.

Така, Полша събра 21 точки и спечели второто място, а победител в групата стана Германия, който има 22 след победата си с 2:1 над Грузия. Ейре пък остана с 18 и ще се бори на баражите.

В група F битката за Евро 2016 също приключи. Северна Ирландия спечели групата и завърши с 21 точки на върха. Румъния завърши втори, след като победи Фарьорите като гост с 3:0, с което събра 20 точки и се класира за европейски финали за пръв път от 2008-а насам. Унгария остана на третата позиция с 16 и очаква съперника си на баражите.

В единствената група с пет отбора – група I – Португалия завърши като убедителен лидер с 21 точки, а след победа над Армения, Албания заслужи второто място с 14. Трети останаха датчаните с 12 и се класираха за баражите.