Сити се изправи в дербито с Челси и остава в играта

Марез не беше играл в последните мачове на Сити, но днес се включи много силно и отбеляза победния гол Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се върна към победите с много ценно 2:1 над Челси на "Етихад".

След поражението от Ливърпул в миналия кръг, шампионите се нуждаеха от задължителна победа, за да останат в борбата за титлата и я постигнаха след пълен обрат и голове на Кевин Де Бройне и Рияд Марез.

Съперниците се впуснаха в атаки от самото начало.

Кевин Де Бройне и Уилиан отправиха по един опасен удар към двете врати, а в 21-ата минута Челси поведе.

Ковачич хвърли прекрасен прехвърлящ пас към Н'Голо Канте, който изпревари Менди и прокара топката над Едерсон за 1:0.

Сити обаче стигна до равенството след по-малко от 10 минути, като грешка на Жоржиньо в центъра причини контраатаката. Де Бройне стреля, рикошет в Зума направи топката невъзможна за Кепа и резултатът стана 1:1.

Мачът продължи равностойно, но в 37-ата минута Рияд Марез направи пълен обрат за домакините с пробив от десния фланг. Той мина покрай Емерсон и Ковачич и завърши по диагонала за 2:1.

През втората част положения не липсваха и двамата вратари спасиха опасни удари, за да предотвратят падането на още голове. Лошите новини за домакините бяха контузиите на Давид Силва и Серхио Агуеро, които бяха сменени принудително.

В 94-ата минута Рахийм Стърлинг вкара след сваляне с глава на Марез, но ВАР отмени гола заради засада.

Победата обаче остана за Сити и "гражданите" се изкачиха на третата позиция с 28 т., на една зад втория Лестър и на 9 зад лидера Ливърпул.