Ювентус обърна Наполи с Игуаин и две дузпи

Игуаин наказа бившите си съотборници, а Кулибали направи дузпата в началото на второто полувреме, за да се стигне до обрата Снимка: Getty Images

Ювентус направи обрат срещу Наполи и надделя с 3:1 като домакин в първи сблъсък от полуфиналите за Купата на Италия.

Юве си осигури добра преднина преди реванша благодарение на второто полувреме, когато звездата Игуаин наказа бившия си отбор, а Дибала реализира на два пъти от две дузпи.

Мачът започна по-добре за Ювентус, но "бианконерите" направиха няколко пропуска и Наполи се възползва, като вкара от първото си по-опасно положение. В 36-ата минута гостите разиграха отлично и Инсиние пусна прострелна топка отляво към далечната греда. Хосе Мария Кайехон беше на правилното място и засече във вратата - 1:0 за Наполи.

Второто полувреме започна идеално за Ювентус, след като още в 47-ата минута Кулибали настъпи Дибала в наказателното поле и съдията веднага свири дузпа. Дибала се нагърби с изпълнението и простреля Рейна за 1:1.

В 64-ата минута Гонсало Игуаин наказа бившия си отбор от малък ъгъл сред лошо боксиране на Пепе Рейна право на крака на аржентинеца - 2:1 за Юве. Няколко минути по-късно настъпи най-спорната минута в мача, като първо Наполи имаше основателни претенции за дузпа, а после при контраатаката Рейна изпревари Куадрадо и игра с топката преди да го препъне, но съдията отсъди втора дузпа за Ювентус.

Дибала отново беше точен от бялата точка за крайното 3:1. Така за Наполи остава да опита да навакса на свой терен в реванша, който е на 5 април.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят Рома и Лацио, а първият двубой между тях е утре вечер.