Меси вкара и подаде, но се контузи точно преди Ел Класико

Меси получи болезнена травма при лошо падане и е под въпрос за важните мачове, които предстоят на Барселона Снимка: Getty Images

Барселона победи с 4:2 Севиля на "Камп Ноу" и се завърна на първото място в Ла Лига.

С два ранни гола и с феноменални намеси на вратаря Тер Щеген, шампионите си осигуриха победата над досегашния лидер в подреждането, а с основна роля отново беше Лионел Меси, който се отчете с асистенция и попадение до 12-ата минута. После обаче се наложи той да бъде заменен.

Още във 2-ата минута домакините вече водеха благодарение на добра атака, при която Меси с прецизен пас намери Филипе Коутиньо и бразилецът порази вратата на Вацлик за 1:0.

Севиля реагира и в 6-ата минута беше на сантиметри от изравняване, но ударът на Гилерме Арана срещна гредата.

В 12-ата минута Меси беше оставен да се разходи пред наказателното, да си нагласи топката на левия крак и да направи едно от марковите си изпълнения за 2:0.

В 16-ата минута обаче аржентинецът падна лошо, огъна лакътя си и се наложи да бъде превързан и принудително сменен. Предстои да се изясни каква точно е травмата му и дали той ще може да вземе участие в предстоящия мач срещу Интер в Шампионската лига и в дербито срещу Реал Мадрид, което е на 28 октомври.

В 57-ата минута Севиля можеше да получи дузпа, защото Жорди Алба блокира с ръка едно центриране отдясно. Наказателен удар обаче не последва. Веднага след това Луис Суарес се оказа на изстрелна позиция, но нацели зле топката.

Минути по-късно Тер Щеген блесна с двойно спасяване при далечен удар и добавка отблизо, за да попречи на Севиля да се върне в мача. В 61-ата минута Суарес финтира Меркадо и излезе сам срещу Вацлик, а вратарят откровено го фаулира.

Самият уругваец се зае да изпълни отсъдената дузпа и реши всичко с точен удар за 3:0.

В 79-ата минута Севиля все пак върна един гол след шут на Пабло Сарабия и рикошет в бранител на каталунците. После Тер Щеген трябваше да прави ново двойно спасяване, преди Иван Ракитич да покачи на 4:1 с красив удар от воле две минути преди края.

В 91-ата минута Луис Муриел направи загубата на Севиля по-почетна и оформи крайното 2:4.

В класирането Барселона вече има 18 т., втори изненадващо е Алавес със 17, а Севиля остава на третата позиция с 16, колкото има и Атлетико Мадрид.

След поредната си загуба днес, Реал Мадрид остава на пето място с 14 т.