18-годишен талант изведе Юнайтед до успех срещу Тотнъм

Втора поредна победа за Юнайтед Снимка: Getty Images
Втора поредна победа за Юнайтед

Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа в приятелския турнир International Champions Cup. Тимът на Оле Гунар Солскяер надви Тотнъм с 2:1, а победното попадение отбеляза 18-годишният Анхел Гомес девет минути преди края.

Юнайтед започна силно и още в третата минута Антони Марсиал нацели лявата греда с хубав удар по диагонала. Малко по-късно Хари Кейн пък пропусна, стреляйки право в Де Хеа, след като бе изведен очи в очи с испанския страж.

В 22-рата минута Марсиал се реваншира и от малък ъгъл изведе „червените дяволи“ напред в резултата, успявайки да мушне топката между близката греда и Гасанига.

И двамата мениджъри направиха много смени след почивката, но на Солскяер му се наложи да направи още една още в началото на второто полувреме, тъй като Ерик Байи получи контузия.

Сон имаше шанс да изравни в началото на частта, но хубав негов прехвърлящ удар кацна върху мрежата. Но в 65-ата „шпорите“ стигнаха до изравнителното попадение, благодарение на Лукас Моура, чийто удар рикошира в крак на бранител и заблуди Ромеро.

Девет минути преди края Гомес донесе победата за Юнайтед след прекрасно двойно подаване с Хуан Мата и техничен завършващ удар по диагонала.

До края Тотнъм се опита да наложи натиск в търсене на второ попадение, но „червените дяволи“ удържаха аванса си и записаха втора победа в турнира след тази с 1:0 над Интер. За Тотнъм пък това бе изобщо втора лятна контрола, като в първия си мач победи Ювентус с 3:2.