Арсенал пак се изложи и падна от Уест Бромич

Арсенал загуби и остава на пет точки от топ 4 Снимка: Getty Images
Арсенал загуби и остава на пет точки от топ 4

Арсенал записа поредната си излагация в последно време и загуби с 1:3 гостуването на Уест Бромич в 29-ия кръг от Висшата лига.

Третата загуба на "топчиите" в последните им 4 срещи ги остави на 5 т. от топ 4 и перспективите им в шампионата не изглеждат никак добри.

Мачът срещу Уест Бромич беше пълен с интересни оложения и пред двете врати. Петър Чех направи първото си спасяване в 12-ата минута след удар по диагонала на Джеймс Маклейн. От ъгловия удар Чадли центрира, Крейг Доусън беше оставен сам в малкото наказателно поле и с глава откри резултата - 1:0 за домакините.

Арсенал успя да изравни само три минути по-късно чрез Алексис Санчес. Чилиецът получи от Гранит Джака, финтира защитата и с неспасяем удар направи 1:1.

До края на полувремето двата тима си размениха по още няколко опасни положения, а в 36-ата минута Чех получи разтежение и беше сменен от Давид Оспина. В 56-ата минута именно Оспина сгреши и изби една топката точно в краката на Хал Робсън-Кану, който нямаше проблем да вкара за 2:1 за Уест Бромич. В 75-ата минута Крейг Доусън вкара втория си гол в мача, който беше близнак на първия - с глава след корнер и провал при позиционирането на защитата на Арсенал.

След загубата "топчиите" остават на пето място с 50 т., пет по-малко от четвъртия Ливърпул. "Мърсисайдци" обаче имат и мач повече.