Оба бележи, Мхитарян асистира, Арсенал громи

В 37 мин. първия си гол за Арсенал вкара Пиер-Емерик Обамеянг, който бе в положение на засада, която обаче не бе отсъдена. Снимка: Getty

Арсенал разби Евертън с 5:1 на "Емиратс" в късния двубой от съботната програма на 26-ия кръг на Висшата лига. За „топчиите“ стартираха новите попълнения Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян, а домакините още през първото полувреме убиха интригата.

Аарън Рамзи откри резултата в 6 мин. след подаване на Мхитарян, а Лоран Кошчелни удвои в 14 мин.

Рамзи вкара втория си гол в двубоя с удар от далечна дистанция за 3:0, а в 37 мин. първия си гол за Арсенал вкара Пиер-Емерик Обамеянг, който бе в положение на засада, която обаче не бе отсъдена.

През втората част Арсенал намали оборотите и Доминик Калвърт-Люин се разписа за „карамелите“, но топчиите възстановиха аванса си от 4 попадения, след като Рамзи оформи своя хеттрик в 74 мин.