"Роналдо може да ти създаде проблеми, но после ги решава"

Кристиано вече има 16 гола в Калчото и е единственият играч, който бележи 15 или повече в 14 поредни сезона в първенствата от Топ 5 в Европа.

Маурицио Сари поздрави "шампиона" Кристиано Роналдо, след като португалецът донесе безценната победа с 2:1 на Ювентус у дома над Парма в късния неделен мач от Калчото.

Роналдо вкара по едно попадение във всяко от полувремената и Юве вече е на четири точки пред Интер, който по-рано през деня стигна само до 1:1 при визитата си на Лече.

"Имаме шампион, който понякога създава проблеми, но после решава 100 процента от тях - каза Маурицио Сари пред Sky Sport Italia. - Останалите от отборя трябва да се въртят около него."

Роналдо имаше шансове да отбележи още, а Сари беше разочарован от неспособността на отбора си да увеличи преднината си и да си направи финала лесен.

"Психическата ни устойчивост може да бъде подобрена, дори воденето на определени моменти от мачовете - също. Не харесвам да се дриблира в нашата половина в последните минути. Бих предпочел да допусснем гол на контраатака. Пускането на Игуаин при 2:1 беше ясно послание за отбора - хайде да приключваме мача", обясни специалистът.

Иначе Роналдо има 11 гола в последните 7 мача в Серия "А" и стана първият футболист на Ювентус от декември 2005-а с подобно постижение. Последният беше Давид Трезеге.

Кристиано вече има 16 гола в Калчото и е единственият играч, който бележи 15 или повече в 14 поредни сезона в първенствата от Топ 5 в Европа. 34-годишният португалец може да се похвали с общо 432 попадения във водещите шампионати на Стария континент. Лионел Меси обаче има с един повече - 433, след като беше точен за минималната победа на Барселона над Гранада с 1:0.