Интер спря Наполи, мечтата за титла се изплъзва

Защитата на Интер се справи с Хамшик и останалите атакуващи играчи на Наполи Снимка: Getty Images
Защитата на Интер се справи с Хамшик и останалите атакуващи играчи на Наполи

Интер и Наполи не успяха да си отбележат голове в дербито от 28-ия кръг на Серия "А".

Сблъсъкът между тях на "Джузепе Меаца" в Милано завърши 0:0, което обаче не е добър резултат и за двата тима.

Интер пропусна да влезе в топ 4 и остава на пето място в класирането, на точка зад четвъртия Лацио. А Наполи отстъпи първото място в класирането и вече изостава с 1 т. на лидера Ювентус, има и мач повече от "бианконерите".

След началните минути Наполи постепенно наложи натиск над Интер, но не създаваше особено чисти положения. Всъщност най-близо до гол бяха домакините - в началото на второто полувреме Милан Шкриняр засече центриране от фаул, но уцели гредата.

Наполи отговори с положения пред Инсиние, на когото обаче му липсваше точност. Така съвсем логично, голове в дербито не паднаха.