Победният марш на Ливърпул продължи и срещу големия враг

Ливърпул продължи невероятното си представяне във Висшата лига с победа с 2:0 в дербито срещу Манчестър Юнайтед на "Анфийлд".

Върджил ван Дайк откри резултата в 14-ата минута, след като се извиси при един ъглов удар отдясно и с глава порази вратата на Де Хеа.

Оттам нататък Ливърпул доминираше тотално и изпусна редица положения. На два пъти попадения на тима не бяха зачетени - първо заради фаул срещу Де Хеа, а после заради засада. Джордан Хендерсън пък уцели гредата след почивката.

В последната фаза от мача Манчестър Юнайтед живна и опита да отговори, а Антони Марсиал пропиля най-доброто положение за отбора си със силен, но неточен изстрел от отлична позиция.

В 93-ата минута гостите се откриха твърде много и Мохамед Салах отбеляза за 2:0 сам срещу вратаря, след като беше изведен директно от своя страж Алисон. Това беше първи гол за египтянина срещу Юнайтед.

Така Ливърпул вече има цели 16 т. аванс на върха в класирането пред втория Манчестър Сити, като дори е с мач по-малко от все още действащите шампиони.

Манчестър Юнайтед остава на пето място с 34 т., на 5 от четвъртия Челси.

С трите точки днес Ливърпул продължи победната си серия, както и поредицата без загуба за първенство на "Анфийлд", която продължава вече над 1000 дни.