Фабрегас съхрани надеждите на Челси за топ 4

Челси взе преимущество с ранен гол и не изпусна преднината си до края Снимка: Getty Images
Челси взе преимущество с ранен гол и не изпусна преднината си до края

Челси победи Суонзи като гост с 1:0 и се задържа в борбата за топ 4 във Висшата лига.

С ранен гол на Сеск Фабрегас "сините" взеха трите точки и се доближиха на две от четвъртия Тотнъм (с мач по-малко) и на 6 от третия Ливърпул (с мач повече).

Още в 4-ата минута Еден Азар изведе Фабрегас, който с техничен удар отбеляза във вратата на Фабиански и записа своя гол номер 50 в Премиършип.

В 22-ата минута Моусън можеше да си вкара автогол, но нацели гредата на собствената си врата.

През втората част домакините играха по-добре, но не успяха да използват няколко нелоши ситуации и остават точно над зоната на изпадащите, на точка над чертата.