Великите моменти на Лионел Меси за 2010

Този малкият е свръхестествен!

5. Свръхестественият гол срещу Реал (Сарагоса)

Доста от головете на Меси са предизвикателство за здравия разум, но начина, по който мъничкият гений се изгаври с цялата защита на Реал (Сарагоса) изглежда направо невъзможен за логическо обяснение.

4. Наградата на ФИФА за играч на годината на 2009

След като се класира втори в две последователни години, аржентинецът най-после получи наградата в нейното последно издание. (Бел. ред.: от тази година тя се обедини със „Златната топка" на „Франс Футбол" и Меси е един от тримата кандидати за новото отличие). Той събра и повече гласове от общия вот за петимата след него в класирането!

3. „Златната обувка"

В сезона на златния требъл (2008-09) Лео вкара 23 гола, като Форлан от Атлетико, съотборникът му Ето'о и Вия (тогава още във Валенсия) имаха повече от него. През 2009/10 Меси размаза всякаква конкуренция, отбелязвайки страховитите 34 гола, които му донесоха и „Златната обувка" за най-добър голмайстор в европейските лиги. Нищо, че е по-скоро атакуващ халф, отколкото нападател - за гении като него, Платини и Марадона подобни ограничения не важат!

2. Хеттрикът за Суперкупата на Испания

Барселона изоставаше с 1:3 от Севиля след първия мач за отличието това лято. На реванша на „Камп Ноу" обаче аржентинецът се развилня и победи съперника почти сам, отбелязвайки три от головете за 4:0.

1. Четирите гола срещу Арсенал

Всичко изглеждаше възможно на четвъртфинала-реванш за Шампионската лига след 2:2 в първия мач на "Емирейтс". Когато Никлас Бендтнер откри с ранен гол за „артилеристите", нещата вече не стояха никак добре за Барса. Само три минути по-късно обаче Лео се намеси и изравни, а до края на първото полувреме вече бе оформил хеттрик с кой от кой по-красиви голове. Това обаче не бе всичко - той доуби Арсенал в в 88-ата мин., правейки крайния резултат 4:1!

Очаквайте скоро в Sportcafe най-великите мигове на Кристиано Роналдо през 2010!