Новак изпъди Арсенал от топ 4

Играчите на Арсенал убеждават рефера Майк Дийн да отсъди дузпа, но неговото решение беше жълт картон за симулация на Букайо Сака Снимка: Getty Images

Арсенал отстъпи с 0:1 в гостуването на новака Шефилд Юнайтед и излезе извън топ 4 в класирането на Висшата лига.

"Артилеристите" разочароваха с безидейна игра срещу добре организирания противник и записаха втора загуба за сезона в този последен мач от деветия кръг на първенството.

Никола Пепе пропусна чисто положение за Арсенал при 0:0, а домакините откриха в 30-ата минута с първото сериозно центриране пред Бернд Лено.

Топката беше свалена с глава във вратарското поле, където непокритият Лис Мусе засече за 1:0.

Арсенал реагира с натиск и първо Букайо Сака падна в наказателното поле, но получи жълт картон за симулация. Към края на полувремето Гранит Джака стреля страховито отдалеч, но Хендерсън спаси.

През втората част гостите играха много слабо и не създадоха нищо интересно пред вратата на противника, а вкарването на Дани Себайос и Александър Лаказет не помогна на Унай Емери.

В класирането Арсенал остава с 15 т. и слезе до петото място, докато Шефилд е девети с 12 т.