Два гола на Асенсио не стигнаха и Валенсия взе точка на "Бернабеу"

Асенсио реализира и двата гола за Реал.

Два гола на Марко Асенсио не стигнаха и Валенсия взе точка при гостуването си на Реал Мадрид в двубой от втория кръг на Примера - 2:2. С куп пропуски се отличи Карим Бензема, но гостите заслужено се добраха до равенството.

В десетата минута "Бернабеу" видя страхотен гол на Асенсио, който смело напредна и стреля неспасяемо от дъгата.

8 минути по-късно "прилепите" изградиха чудесна акция отляво и изравниха резултата. Хосе Гая много хитро намери Лато, който центрира ниско към границата на малкото наказателно поле, където непокритият Карлос Солер насочи точно по диагонала - 1:1.

Последва близо един игрови час без гол, преди гостите да се доберат до пълен обрат.

В 77-та минута защитата на Реал не успя да се ориентира добре и падна втори гол във вратата на европейския шампион. Родриго Морено задържа топката в наказателното поле, върна я към дебютанта Кондогбия, който матира Навас.

Натискът на мадридчани все пак донесе изравнителен гол в 83-та минута. Ковачич спечели фаул пред наказателното поле, а Асенсио хладнокръвно завъртя топката в десния ъгъл на вратаря Нето за крайното 2:2.