Наполи нарани Интер в Милано и поглежда към финала

Голът в 57-ата минута стигна на Наполи за ценната победа, но всичко ще се реши на реванша Снимка: Getty Images

Наполи удари Интер с 1:0 на "Джузепе Меаца" в първия полуфинал за Купата на Италия.

С гол на Фабиан Руис през втората част, неаполитанците взеха ценно предимство преди реванша на свой терен и направиха крачка към финала в турнира.

Интер държеше контрола върху мача, но не оползотвори предимството си, а решителният момент дойде в 57-ата минута. Руис отправи изключителен удар от границата на наказателното поле, при който Падели нямаше никакъв шанс - 1:0.

До края Лаутаро Мартинес, Ромелу Лукаку и резервата Кристиан Ериксен не намериха вратата на Оспина и Интер така и не успя да отговори.