Майнц изравни рекорд на Байерн и Кайзерслаутерн

Адам Шалай отново отбеляза за сензацията Майнц 05 Снимка: Kicker
Адам Шалай отново отбеляза за сензацията Майнц 05

Тазгодишната сензация в Бундеслигата - отборът на Майнц 05 продължава да пище история. Съставът на Томас Тухел тази вечер изравни рекорд на гранда Байерн (Мюнхен) от сезон 1995/96 и на Кайзерслаутерн от 2001:02 по поредни победи на старта на първенството. И трите тима започват сезоните си с по седем успеха.

Жертва №7 на Майнц стана Хофенхайм. Съставът на Тухел спечели с 4:2. Голеадата започна още във 2-та минута с попадение на Алагуи. Разписаха се още Шалай, Холтби и Шюрле от дузпа. За Хофенхайм вкараха Ба и Сигурдсон. С успеха Майнц събра пълен актив от 21 точки. Втори е Борусия (Дортмунд) с 15 и мач по-малко. „Жълто-черните" играят утре с Байерн (Мюнхен).

Въпреки добрите им изяви играчите на Майнц не попаднаха в полезрението на селекционера на Германия Йоахим Льов. Наставникът обяви, че футболисти на Томас Тухел имат място в тима и обеща да ги повика скоро, но без да уточни конкретни срокове.

Криза пък продължава да тормози миналогодишният вицешампион Шалке. След като записа четири поредни загуби и един от най-лошите си стартове, тимът на Феликс Магат все пак успя да вземе победа и равенство в първенството и успех в Шампионската лига. Вместо да затвърди добрите впечатления от последните три срещи обаче тази вечер „кралскосините" отново паднаха. Петото поражение от началото на шампионата бе нанесено от Нюрнберг с 1:2.

Възпитаниците на Феликс Магат завършиха мача с човек по-малко. Втори жълт, съответно червен картон получи халфът Джърмейн Джоунс в 53-ата минута. Малко след това падна и първото попадение за домакините. Негов автор стана Майк Франтц в 62-ата минута. В 74-ата минута холандският нападател Клаас-Ян Хунтелаар изравни резултата, но шест минути преди края капитанът на Нюрнберг - защитникът Андреас Волф донесе победата на тима си.

Шалке 04 продължава да заема предпоследното 17-о място в класирането. Нюрнберг пък е 10-и с 9 точки. Сензационен водач продължава да е Майнц 05 със седем поредни победи и пълен актив от 21 точки.