Брайтън огорчи Манчестър Юнайтед и си гарантира спасението

Играчите на Брайтън празнуват гола, който ги остави във Висшата лига Снимка: Getty Images
Играчите на Брайтън празнуват гола, който ги остави във Висшата лига

Брайтън победи с 1:0 Манчестър Юнайтед у дома и си осигури оставането във Висшата лига.

В първия мач от 37-ия кръг на първенството домакините играха храбро за така важните им три точки, докато футболистите на Жозе Моуриньо се представиха вяло, тъй като мачът беше без особено значение за тях.

Още в 3-ата минута гол на Фелайни не беше зачетен заради засада. След това домакините се активизираха и направиха добри атаки, а Де Хеа на няколко пъти се намеси страхотно на вратата на Юнайтед.

В началото на второто полувреме Погба отправи удар по земя, който беше спасен, а в 57-ата минута Брайтън вкара.

Искиердо центрира, Паскал Грос насочи топката с глава и въпреки опита на Маркос Рохо да я изчисти от голлинията, тя влезе - 1:0 за Брайтън.

Домакините продължиха да бъдат опасни на контраатаки, а до края Юнайтед направи твърде малко, за да се върне в мача. В 71-ата минута опасен изстрел на Рашфорд беше спасен от Матю Райън, след това Брайтън продължи да се защитава стабилно и заслужи трите точки.

Така тимът ще се състезава във Висшата лига и през следващия сезон, а "червените дяволи" остават на второ място, на 5 т. над третия Ливърпул.