Юнайтед приключи сезонa с победа, 17 гола не стигнаха за топ 4

Уейн Рууни бе големият герой на вечерта. Нападателят отбеляза 100-тния си гол за Юнайтед на „Олд Трафорд”, след което подаде за третия гол.
Маркъс Рашфорд се разписа за 2:0
Ашли Йънг влезе като резерва и малко по-късно направи резултата класически

Манчестър Юнайтед постигна победа над Борнемут с 3:1 в отложения мач на „Олд Трафорд” от последния кръг във Висшата лига за сезон 2015/16.

Двубоят бе отложен поради сигнал за бомба на стадиона, след което обаче се оказа, че това е макет на телефон, прикрепен към тръбите на „Олд Трафорд” и забравен от екип антитерористи, провеждали учение там дни по-рано.

След победата Юнайтед завърши сезона на петата позиция с 66 точки – равни с тези на градския съперник Сити, но „гражданите” имат по-добра голова разлика и финишираха в топ 4.

Тимът на Луис ван Гаал се нуждаеше от победа с поне 19 гола разлика тази вечер, за да измести Сити, но 17 не му стигнаха. Това означава, че Юнайтед ще играе в Лига Европа през следващия сезон, а Сити – в Шампионската лига.

В края на не особено интересно първо полувреме Уейн Рууни изведе домакините напред в резултата със 100-тния си гол за Юнайтед на „Олд Трафорд”.

Антони Марсиал бе архитектът на атаката. Младият нападател тръгна на двойно подаване с Мата, центрира, Рашфорд пропусна топката и Рууни отблизо направи 1:0.

След почивката Юнайтед заигра още по-силно. Веднага след началото на втората част „червените дяволи” притиснаха съперника. Федеричи спаси няколко опасни удара, а страхотен изстрел на Карик срещна напречната греда.

Все пак, в 74-тата минута страхотно центриране на Рууни в наказателното поле бе свалено от Валенсия с глава за Рашфорд, който с отсечен удар прати топката в мрежата.

Три минути преди края на редовното време ново великолепно подаване на Рууни изведе резервата Ашли Йънг сам срещу Федеричи и крилото не сбърка, правейки резултата класически.

В самия край на мача Борнемут върна един гол, благодарение на нелеп автогол на Крис Смолинг. По този начин бранителят лиши Давид де Хеа от възможността да раздели наградата „Златна ръкавица” с Петр Чех. Чешкият страж на Арсенал има 16 чисти мрежи, а Де Хеа остана с 15.

Борнемут завършва сезона на 16-ата позиция с 42 точки, на пет над зоната на изпадащите.

За Юнайтед сезонът във Висшата лига приключи, но за възпитаниците на Луис ван Гаал предстои една последна битка от кампанията - срещу Кристъл Палас във финала за ФА Къп на 21 май. Ако „червените дяволи” победят в събота, то това ще бъде първи трофей за клуба от напускането на сър Алекс Фъргюсън през лятото на 2013 година.

След края на двубоя Луис ван Гаал излезе на терена и благодари на феновете за подкрепата по време на целия сезон, като добави, че желае да спечели ФА Къп точно заради тях.

Холандецът не каза нищо за спекулациите за негова смяна през лятото, които стават все по-сериозни с всеки изминал ден.