Япония и Сенегал запазиха лидерството с атрактивно равенство

Ветеранът Хонда се оказа златната резерва за Япония и донесе точката Снимка: Getty Images
Ветеранът Хонда се оказа златната резерва за Япония и донесе точката

Лидерите в група H на Мондиал 2018 Япония и Сенегал завършиха 2:2 в Екатеринбург и оставиха доста неясности в групата.

Съперниците ще запазят лидерството и след този кръг, тъй като вече имат по 4 т. и еднаква голова разлика 4:3, но до последно няма да са сигурни в класирането си на 1/8-финал.

Още при първата опасност Сенегал откри чрез звездата си Садио Мане. В 11-ата минута вратарят на японците Кавашима подходи лошо при едно центриране и боксира топката право в краката на Мане, а тя се отклони в мрежата за 1:0.

В 34-ата минута и "самураите" успяха да вкарат при първото създадено положение. При добра атака Инуи стреля в далечния ъгъл и не остави шансове на Н'Диайе - 1:1.

Пет минути по-късно Нианг можеше отново да изведе Сенегал напред, но Кавашима спаси удара му.

Малко след 60-ата минута Япония създаде две отлични ситуации за гол, като първо Осако можеше да засече във вратата, но се размина с топката, а после Инуи беше близо до второто си попадение, но уцели гредата.

В 71-ата минута Муса Ваге даде нова преднина на Сенегал с изстрел по диагонала за 2:1. Резервата за японците Кейсуке Хонда успя да изравни в 78-ата минута след увисване на вратаря Н'Диайе и подаване отляво.

В тази завързана група за оцеляване ще се борят Колумбия и Полша в двубоя помежду си тази вечер.