Швеция аут, дъждът в Киев не спря Франция

Срещата Украйна - Франция (0:2) в началото бе прекъсната заради силен дъжд Снимка: Getty Images
Срещата Украйна - Франция (0:2) в началото бе прекъсната заради силен дъжд
Олоф Мелберг и Анди Керъл вкараха по един гол в мача-спектакъл Швеция - Англия (2:3) Снимка: Getty Images

Изиграха се и вторите мачове в група „D" на Евро 2012. Домакините от Украйна загубиха от Франция с 2:0, а Англия победи Швеция с 3:2.

Швеция отпадна безславно от турнира, а останалите три отбора в групата ще се борят за двете места, даващи право на участие в четвъртфиналите.

Първата среща от деня ни предложи много футбол, много голови положения, проливен дъжд. Срещата бе спряна в самото начачало заради бурята. Все пак организаторите се справиха и теренът бе пригоден за игра. Украинците създадоха много голови положения през първото полувреме, но без особена успеваемост. В началото на второто полувреме Жереми Менес и Йоан Кабай отбелязаха голове, на които домакините не можаха да намерят ответен отговор до края на срещата.

„Футболистите на Украйна играха по-отворено отколкото тези на Англия. Имахме възможност да наложим нашия ритъм на игра, което беше и ключът към успеха - създадохме много положения и реализирахме два гола", коментира след мача нападателят на Монпелие Оливие Жиру.

Интересен факт е, че французите имаха 10 удара в рамките на вратата - най-доброто постижение на „петлите" под ръководството на Лоран Блан.

Анатолий Тимошчук пък все още вярва в класирането на Украйна в следващата фаза: „Според мен трябваше да контолираме топката повече. Имахме възможности за гол през целия мач. Предстои ни мач с Англия, няма какво да губим".

В следващия кръг Украйна се изправя срещу „трите лъва" и за да се класира за четвъртфиналите, се нуждае от задължителна победа.

Късният двубой беше белязан от пет гола и отпадане на Швеция от Европейското.

Анди Керъл даде аванс на Англия в средата на първото полувреме, но до 59-тата минута шведите вече водеха в резултата след автогол на Глен Джонсън и попадение на Олоф Мелберг. Две минути по-късно в игра се появи Тио Уолкът, който направи разликата в мача. В 64-тата минута изравни резултата, а в 78-та асистира на Дани Уелбек за победния трети гол.

След този успех британците се нуждаят от точка в последния си мач, за да се класират на четвъртфиналите.

„Щастлив съм от завършека на мача, но съм разочарован от допуснатите два гола. Все пак не се предадохме и с отборна игра отговорихме на шведите", каза голмайсторът Уелбек.

Ибрахимович остана недоволен от загубата: „Играхме по-добре, бяхме по-добрия отбор на терена. Защо загубихме? Не знам. Трябва да анализираме ситуацията, за да подобрим играта си".