Изхвърлиха Хара от Копа Америка за пръст в задника

Грозната постъпка на Хара не бе уловена от фотографите и не бе видяна от съдията, но това видеоповторение даде достатъчно аргументи за наказанието му.

Чили остана без Гонсало Хара до края на Копа Америка, след като халфът бе изхвърлен от турнира за грозна провокация към уругваеца Единсон Кавани.

Хара сложи пръст в задника на съперника без съдията да види и Кавани реагира, като му зашлеви шамар. Нападателят на Уругвай бе изгонен, а тимът му загуби с 0:1 четвъртфинала. Уругвайците протестираха, но напразно...

На полуфинал Чили ще срещне Перу, повалил с 3:1 Боливия в четвъртфинал. Три гола наниза Хосе Пауло Гереро, а боливийците намалиха едва в края с дузпа на Марсело Морено.

Тази нощ Аржентина срещу Колумбия, а в събота срещу неделя Бразилия играе с Парагвай за определянето на другата полуфинална двойка.