Тотнъм вкара 4 и е на 4 точки зад Челси

Деле Али и Хюн-Мин Сон бяха в основата на успеха днес Снимка: Getty Images
Деле Али и Хюн-Мин Сон бяха в основата на успеха днес

Тотнъм поне временно се приближи само на 4 точки зад лидера във Висшата лига Челси след победа с 4:0 над Уотфорд.

Домакините отново показаха убедителна игра и резултатност на "Уайт Харт Лейн", а сред добрите новини за тях е завръщането в игра на голмайстора Хари Кейн, който се възстанови от контузия и се включи в последния половин час.

Деле Али вкара първия гол в 33-ата минута с прекрасен фалцов удар извън наказателното поле. Само 6 минути по-късно Ерик Дайър направи 2:0. Точно преди почивката Хюн-Мин Сон покачи на 3:0 също с далечен удар, а през втората част той отбеляза втория си гол в мача и можеше да вкара и още, но пропусна на два пъти.

В края Кейн опита да отбележи завръщането си с гол, но удари греда (трета за Тотнъм в мача) от пряк свободен удар. "Шпорите" станаха първият отбор във Висшата лига този сезон, който има трима голмайстори с по над 10 гола - Хюн-Мин Сон вече има 11, Деле Али е с 16, а Хари Кейн е натрупал 19 попадения.

В класирането Тотнъм събра 68 т. на второто място и е на 8 пред третия Ливърпул. Челси може отново да дръпне със 7 точки на първата позиция, ако спечели гостуването на Борнемут по-късно днес.