Ще почакат първия гол на Роналдо поне до 16-и

Роналдо все още няма гол в официален мач за Ювентус. Снимка: Getty Images
Роналдо все още няма гол в официален мач за Ювентус.

Най-рано на 16 септември тифозите на Ювентус ще видят първия гол на Кристиано Роналдо с фланелката на тима. Португалецът отново бе на терена за торинци при успеха с 2:1 при гостуването на Парма, но отново не успя да открие головата си сметка в Серия "А".

След две седмици Юве приема Сасуоло в следващия си двубой от Калчото и Кристиано ще има нова възможност да отбележи за "бианконерите" в официален двубой.

Марио Манджукич изведе Юве напред в резултата още във втората минута. Нападателят показа добра съобразителност в наказателното поле при центриране на Хуан Куадрадо.

В 33-тата минута Жервиньо възстанови равенството, след като засече добро центриране, а в 58-ата Блез Матюиди изведе "старата госпожа" за втори път напред в резултата и гостите не изпуснаха аванса си.

В другия съботен мач отборът на Интер победи като гост тима на Болоня с 3:0. Попаденията за "нерадзурите" отбелязаха Раджа Наинголан в 67-ата минута, Антонио Кандрева в 82-рата и Иван Перишич две минути по-късно.

Така грандът от Милано записа първа победа през кампанията след двете издънки срещу Сасуоло (0:1) и Торино (2:2).

Голът на Наинголан пък бе негов първи с фланелката на "нерадзурите" в официален мач.