Нова драма с ВАР и Тотнъм пак спря Манчестър Сити

Моура вкара за 2:2 само няколко секунди след появата си на терена Снимка: Getty Images
Моура вкара за 2:2 само няколко секунди след появата си на терена
Нова драма с ВАР и Тотнъм пак спря Манчестър Сити Снимка: Getty Images

Манчестър Сити и Тотнъм завършиха 2:2 на "Етихад" в спиращото дъха дерби от кръга във Висшата лига.

Като цяло, шампионите тотално надиграха съперника, но не успяха да го победят, а в края драмата стана пълна, тъй като техен трети гол беше отменен с намеса на ВАР.

Домакините започнаха с много интензивна преса, която видимо затрудняваше Тотнъм.

В 20-ата минута се стигна до откриващ гол, който изглеждаше съвсем логичен с оглед на събитията на терена. Кевин де Бройне центрира фалцово отдясно и Рахийм Стърлинг засече с глава на далечната греда за 1:0.

Само три минути по-късно Тотнъм изравни след пробив и удар на Ерик Ламела. Аржентинецът стреля отдалеч, Едерсон беше застанал лошо и пусна топката покрай себе си за 1:1.

Добрите атаки на Сити обаче продължиха и в 34-ата минута Де Бройне отново центрира отдясно, този път по земя, а Серхио Агуеро беше заел най-добра позиция и отблизо засече - 2:1 за шампионите.

След подновяването на играта Сити остана по-активният тим и Уго Лорис трябваше да се намесва на няколко пъти.

В 56-ата минута обаче Маурисио Почетино пусна в игра Лукас Моура. Секунди по-късно Тотнъм поднови играта с ъглов удар, Моура надскочи Кайл Уокър, засече с глава и изравни за 2:2.

"Гражданите" натиснаха още по-силно и първо Лорис спаси удар на Родри, а после Бернардо Силва нацели гредата.

В 65-ата минута Пеп Гуардиола смени Серхио Агуеро, а нападателят се вбеси и двамата се скараха край тъчлинията.

Манчестърци продължаваха да държат тотално контрола върху мача, но Тотнъм все по-успешно отбиваше атаките им.

Голямата драма настъпи в 92-ата минута, когато Габриел Жезус вкара за 3:2 за Сити. Домакините избухнаха в дива радост, но ВАР се намеси и попадението беше отменено, тъй като Аймерик Лапорт беше отклонил с ръка топката към Жезус.

Това напомни на срещата между двата тима през пролетта в Шампионската лига, когато отново на "Етихад" късно попадение на Сити беше отменено с намесата на ВАР и така "гражданите" отпаднаха от турнира.

Равенството означава, че и двата тима събират по 4 т. след втория кръг на Премиърлийг.