10 от Монако шокираха Лион в петголово шоу (видео)

Изключителен мач за Монако Снимка: Getty Images
Изключителен мач за Монако

Монако измъкна трите точки при домакинството си на Лион след 3:2 на своя "Луи II". "Монегаските" играха цяло второ полувреме с човек по-малко, а след като бяха наваксали изоставане от 0:2, Маркош Лопеш донесе успеха за домакините в 88-ата минута.

Мариано Диас изведе гостите напред в резултата с далечен удар, който след рикошет изненада Субашич. Стражът на Монако пък се контузи, след като се удари в страничния стълб при опита да спаси, и трябваше да бъде заменен от Сейду Си.

Няколко минути след като се появи на терена, 22-годишният сенегалски страж трябваше да вади топката за втори път от вратата на Монако след гол на Бъртранд Траоре.

Тогава обаче дойде времето на "монегаските". В 31-вата минута Кейта Балде намали след прекрасен индивидуален пробив, а пет по-късно Радамел Фалкао изравни. Колумбиецът получи възможност да изпълни дузпа, Лопеш спаси удара му, но при добавката Фалкао все пак намери мрежата.

Интересните действия през първата част не свършиха дотам. Минута преди края Монако остана с човек по-малко, след като авторът на първия гол Кейта Балде си изкара два жълти картона в рамките на пет минути. Първо - бе официално предупреден за разкарване на топката, а малко по-късно за грубо влизане и трябваше да напусне терена принудително.

През втората част Монако, останал с човек по-малко, игра по-затворено, особено в първите минути. Лион трудно намираше път към вратата на Си, а в края домакините потърсиха шанса си.

В 88-ата минута неразбирателство в отбраната на "хлапетата" дадоха шанс на Рори Лопеш, който с прецизен удар по диагонала от около 10-ина метра отбеляза третия гол за Монако, финализирайки обрата от 0:2 до 3:2 и донасяйки пълния комплект точки за тима на Леонардо Жардим.

С победата Монако има вече 50 точки и измести Лион от третата позиция, като вече има с две повече от него. Вторият Марсилия е с 51, а недостижим на практика на върха е ПСЖ с 62.