Брайтън или Байерн? Кризата в Тотнъм добива катастрофални размери

Брайтън или Байерн? Кризата в Тотнъм добива катастрофални размери Снимка: Getty Images

Само няколко дни след разрушителната загуба с 2:7 от Байерн Мюнхен в Шампионската лига, Тотнъм трябваше да преживее нов срамен резултат – поражение с 0:3 от Брайтън във Висшата лига.

Кошмарът за „шпорите“ започна още в третата минута, когато Нийл Мупе откри резултата, което бе гарнирано с контузия на Юго Лорис. Именно французинът бе виновен за гола, тъй като не успя да се справи с центриране на Паскал Грос, изпусна топката на пътя на Мупе, който отбеляза на празна мрежа. При падането си обаче Лорис се приземи на лявата си ръка и бе изнесен на носилка, а под рамката на вратата застана Пауло Гасаника.

В 32-рата минута обаче и той допусна грешка и бе пробит. Аржентинският страж не се справи добре с лек удар на Аарън Конъли, не успя да улови топката и при добавката Конъли не сбърка – 2:0.

В играта на Тотнъм нямаше и следа от блясъка, който „шпорите“ показваха в последните години. Футболистите изглеждаха така сякаш нямаха никаква настройка за двубой и при редките случаи, в които излизаха на голови положения, пропускаха.

Резултатът придоби класически размер в 65-ата минута, когато Аарън Конъли се разписа за втори път. Ирландецът развинти Тоби Алдервайрелд и с прекрасен удар по диагонала преодоля Гасанига отново, потопявайки гостуващите фенове в разочарование.

До края на двубоя Тотнъм успя да застраши на два пъти вратата на Мат Райън, но и в двата случая стражът на „чайките“ се справи блестящо. И двата удара бяха отправени от резервата Лукас Моура. При първия Райън спря изстрелът му с гърди отблизо, а малко по-късно протегна ръка и спря шут към долния си ляв ъгъл.

Загубата оставя Тотнъм на шестата позиция с 11 точки, докато Брайтън има вече актив на девет пункта и се изкачи до 12-ото място.

Така тимът на Маурисио Почетино остава само с една победа в последните си шест мача и кризата започва да добива катастрофални размери. А „шпорите“ ще трябва да търсят изход от трудната ситуация и без титулярния си вратар, който все още не е ясно колко време ще отсъства.