Не Великден, а Ивановден за ЦСКА - 3:1

ЦСКА съсипа Левски с нов бой навръх стогодишнината на "синия" клуб - този път 3:1. Победата дойде в края, беше сладка за всяко червено сърце и болезнено отекна в сините души.

Защото това е четвърто поражение за Левски през сезона от големия враг, като поне този път столетният клуб поне записа един гол...
0:3, 0:1, 0:1, сега 1:3...

ЦСКА направо посини от бой Левски в тази толкова символна и важна за всеки левскар година.

Мачът и този път бе нервен, на трибуните често бе по-интересно, отколкото на терена, поне до почивката. През първото полувреме единствено удар с глава на Омар Косоко вещаеше гол за ЦСКА, а изстрел на Пламен Крумов облиза гредата за Левски.

След почивката обаче господар на терена бе отборът на Стойчо Младенов, а най-силен в него бе Тони Силва. Дясното крило развинти пазача си Рикардо Нунеш и създаваше хаос пред вратата на Левски.

Първият гол дойде от Косоко, който засече пас отляво и откри отблизо в 58-ата минута. Две по-късно Силва се откъсна и бе съборен в наказателното поле, но сигнал не последва. Пак неуморимият Тони Силва се откъсна сам срещу вратаря Горан Блажевич, но хърватинът спаси Левски.

И така 9 минути преди края "сините" изравниха някак от нищо, без да имат сериозно положение до този момент. Радослав Цонев стреля плътно по земя в ъгъла от 20 метра и взриви феновете на Левски. Това бе първи "син" гол в дербито от 561 минути!

Но Левски не успя да се порадва...

Великден става Ивановден за ЦСКА - първи Иван Стоянов заби отблизо втори гол, а в добавеното време Иван Маркович довърши съперника - 3:1.