Челси отнесе Нюкасъл за Купата на Англия

Нежеланият от Конте Батшуай блесна с два гола за победата Снимка: Getty Images
Нежеланият от Конте Батшуай блесна с два гола за победата

Челси надделя над Нюкасъл с 3:0 на "Стамфорд Бридж" и се класира за следващия кръг от ФА Къп.

Гостите изнесоха добро първо полувреме, но в 26-ата минута Кабайеро направи важно спасяване при удар на Джонджо Шелви, а пет минути по-късно Челси поведе.

Тогава Миши Батшуай завърши на празна врата добра атака на "сините" за 1:0. В 44-ата минута Батшуай вкара втория си гол в мача след пас на Азар и късметлийски рикошет в Ласелс.

Впоследствие Кабайеро направи още две добри спасявания, а в 72-ата минута Маркос Алонсо реши всичко с идеално изпълнение на пряк свободен удар над стената за 3:0.