Арсенал отмъкна точка от Юнайтед в дербито на "Олд Трафорд"

18-годишният Букайо Сака започна като титуляр за Арсенал и записа асистенция за гола на Обамеянг. Мактоминей пък стана автор на гола за Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед и Арсенал завършиха 1:1 на "Олд Трафорд" в дербито на кръга във Висшата лига.

Противниците изнесоха доста оспорван двубой, в който стабилни вратарски намеси предотвратиха повече голове и в двете врати, а от Юнайтед вероятно повече ще съжаляват, че не взеха трите точки.

Домакините започнаха по-активно срещата, но в първите минути голови положения липсваха.

В 28-ата минута Андреас Перейра за пръв път тества Бернд Лено след самостоятелен пробив и се наложи германецът да спасява.

Последните минути на полувремето бяха вълнуващи. Първо Маркъс Рашфорд не се възползва от изгодно положение, после на другата врата Де Хеа блесна с двойно спасяване срещу Сака и Гендузи.

В следващата атака "червените дяволи" поведоха. Мактоминей стреля от дистанция, Лено не видя добре топката и не успя да реагира - 1:0.

След почивката Арсенал заигра по-добре и в 57-ата минута изравни.

Аксел Туанзебе направи елементарна грешка и сбърка пас пред наказателното си поле, Сака веднага изведе Пиер-Емерик Обамеянг и голмайсторът завърши над Де Хеа за 1:1.

Първоначално обаче страничният съдия вдигна засада на Обамеянг и се наложи да се намесва ВАР, за да бъде признат голът - а засада категорично нямаше.

После Юнайтед отново установи контрол и в 70-ата минута отново Мактоминей беше близо до гола с глава след корнер.

Три минути по-късно Хари Магуайър изненадващо се озова на стрелкова позиция и отправи страхотен удар, но Лено отрази.

В последните минути мачът беше двуостър, но си пролича и умората в двата състава. В 91-ата минута Рашфорд затрудни максимално Лено от пряк свободен удар, но стражът записа още едно спасяване.

Със спечелената точка Арсенал събира 12 и остава на четвърто място в класирането. Манчестър Юнайтед има 9 т. и е едва десети.