Рууни се събуди от мъртвите

Уейн Рууни се събуди от мъртвите и вече има пет гола в четири мача от началото на 2016 година
С победния гол срещу Ливърпул вече има 176 за Юнайтед във Висшата лига и изпревари Тиери Анри
Маруан Фелайни се превърна в любимец на феновете
Давид де Хеа пък бе затворил вратата си в неделя
Да ви прилича на Ван Гаал след тежко празнуване на победата?
Забавен транспарант на феновете на Юнайтед
Този кръг имаше и друг случай, който подгря страстите на феновете. Гол от засада в 98-ата минута на Джон Тери донесе равенството 3:3 срещу Евертън
Възможност №1: Така ли видя страничният съдия ситуацията?
Възможност №2: Paint?
Възможност №3: Стивън Джерард?

Уейн Рууни не само донесе четвъртата поредна победа за Манчестър Юнайтед над големия враг Ливърпул, но английският нападател се превърна и в най-резултатният футболист за един и същи отбор във Висшата лига.

Рууни отбеляза шестото си попадение в 24 мача като играч на Евертън и Манчестър Юнайтед, но това бе първото му на „Анфийлд“.

Победното попадение на Рууни срещу мърсисайдци бе под номер 176 за него в кариерата му с фланелката на Юнайтед и така изпревари тиери Анри, който има 175 за Арсенал в Премиършип.

Това бе и петото попадение за Рууни в първите четири мача на Юнайтед за 2016-а във всички състезания. Английският нападател вече има 242 гола за „червените дяволи“ във всички състезания и е само на седем от голмайстор №1 в историята на Юнайтед сър Боби Чарлтън.

Феновете на Юнайтед пък стоплиха чувствата си към Маруан Фелайни, който имаше ключов принос за гола на Рууни, след като негов изстрел с глава рикошира в гредата, след което дойде добавката на Рууни.

Давид де Хеа спечели наградата за играч на мача, след като негови ключови спасявания запазиха вратата му суха. В галерията може да видите какво сътвориха екзалтираните от победата фенове на Юнайтед.