Геройски вратарски намеси не спряха Юве, Буфон вече е No1

Голове на Миралем Пянич и Кристиано Роналдо донесоха победата на Ювентус Снимка: Getty Images
Голове на Миралем Пянич и Кристиано Роналдо донесоха победата на Ювентус

Ювентус спечели домакинството си на СПАЛ с 2:0, въпреки геройските намеси на вратаря на гостите Етрит Бериша.

Албанският страж направи чудеса от храброст на няколко пъти срещу играчите на Юве, но с голове от Миралем Пянич и Кристиано Роналдо „старата госпожа“ взе трите точки.

Пауло Дибала започна като титуляр за тима на Маурицио Сари на мястото на Гонсало Игуаин. Джанлуиджи Буфон пък бе под рамката на вратата и записа 903-тия си мач в Серия „А“, с което изпревари Паоло Малдини (902) във вечната ранглиста по този показател в историята на Калчото.

Пянич откри резултата в края на първата част със страхотен удар от дъгата, след като Бериша направи няколко спасявания.

През втората част ситуацията бе идентична – Юве нападаше, а Бершиа спасяваше. В 78-ата минута обаче Роналдо подсигури трите точки за домакините, след като с глава засече центриране на Дибала и мушна топката между краката на вратаря.

В последната минута Бериша отново напомни за себе си, отразявайки опит на Роналдо със странична ножица и предотвратявайки трети гол във вратата си.

По този начин Ювентус се изкачи временно на първото място в Серия „А“ с актив от 16 точки, с една повече от Интер, който обаче е и с мач по-малко. СПАЛ пък дели последното място със Сампдория с три точки и голова разлика от -8.