Жиру се отпуши и донесе победа на Франция

Жиру не се беше разписвал с националния екип близо 850 минути Снимка: Getty Images
Жиру не се беше разписвал с националния екип близо 850 минути

Франция победи Холандия с 2:1 пред пълния "Стад дьо Франс" и записа първа победа в Лигата на нациите.

Това беше първи домакински мач на "петлите" след спечелването на световната титла на Мондиал 2018. Те започнаха новия турнир на УЕФА с нулево равенство срещу Германия, а с успеха днес събраха общо 4 т. на върха в групата.

Холандците започнаха доста зле мача и не се виждаше как ще се противопоставят на световните шампиони. След няколко опасни атаки на домакините те логично поведоха. В 14-ата минута Куинси Промес върна лошо една топка с глава към защитата, Матюиди веднага центрира отляво и Килиан Мбапе засече на празна врата за 1:0.

Франция продължаваше да има превес в играта, но през второто полувреме постепенно свали темпото и гостите се върнаха в мача.

В 66-ата минута Вайналдум пропусна от чиста позиция, а почти веднага след това Райън Бабел оползотвори центриране на Тете и направи резултата 1:1.

"Петлите" се събудиха и отново натиснаха, а в 75-ата минута Оливие Жиру изпревари Ван Дайк при центриране на Менди и с левия крак отлично засече топката във вратата за крайното 2:1.

Така нападателят прекрати дългата си голова суша с националния екип.