Уникален позор: Реал беше изритан от Купата на краля насред "Бернабеу"

Голът на Бензема не беше достатъчен и Реал сензационно отпада за Купата. А Леганес за пръв път в историята си достига полуфинал в турнира Снимка: Getty Images

Кошмарите на Реал Мадрид този сезон продължават с пълна сила и тимът сензационно отпадна от Леганес за Купата на Испания.

"Белия балет" отстъпи като домакин с 1:2 и приключва с турнира, макар че имаше предимство след победата с 1:0 в първия двубой.

Без оставените извън групата Кристиано Роналдо и Гарет Бейл и с доста резерви в състава, "кралете" изиграха много слабо първо полувреме, а гостите удариха греда още в 5-ата минута.

В 32-ата минута Леганес поведе след неразбирателство в защитата на Реал. Хавиер Ерасо стреля много добре в горния десен ъгъл на Касия за 1:0.

Домакините изравниха в началото на второто полувреме с първия си точен удар. Карим Бензема получи в наказателното поле и копна топката - 1:1.

Играчите на Леганес обаче не се притесниха и бързо върнаха попадението. В 55-ата минута Габриел вкара с глава след центриране от корнер и ефектен плонж, а така гостите вече имаха предимство и в головете на чужд терен в сблъсъка.

До края Реал натисна и имаше пълно териториално предимство, но не успя да стигне до решаващ изравнителен гол. Шампан отрази шут на Бензема, после ударите с глава на Борха Майорал и Серхио Рамос също не дадоха резултат и така кризата в Кралския клуб се задълбочи още повече.