Вратар спаси слаб Юнайтед срещу Саутхемптън

Ромеро изнесе пореден силен мач за Юнайтед и спаси отбора от загуба срещу Саутхемптън Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед завърши 0:0 със Саутхемптън в отложен мач от 28-ия кръг на Висшата лига.

Това е 15-о равенство за сезона за тима на Жозе Моуриньо и пети пореден мач без победа в първенството. "Червените дяволи" бяха близо и до загубата, но вратарят Серхио Ромеро на няколко пъти ги спаси със страхотни намеси.

В 5-ата минута той отрази удар от дузпа на Маноло Габиадини. Наказателният удар беше доста нелепо отсъден от рефера Майк Дийн за игра с ръка на Ерик Баи, която беше извън наказателното поле.

Ман Юнайтед мислеше предимно за финала в Лига Европа, тъй като във Висшата лига остава твърдо на 6-о място.

Моуриньо обаче понесе два тежки удара през втората част - Хуан Мата и Маруан Фелайни бяха сменени принудително заради контузии и не е ясно дали ще могат да излязат срещу Аякс след седмица.