История! Ливърпул с 13-а поредна победа

Ливърпул продължава да е с пълен актив от точки от началото на сезона Снимка: Getty Images
Ливърпул продължава да е с пълен актив от точки от началото на сезона

Ливърпул записа рекордна в историята си 13-а поредна победа в английския елит след успех с 3:0 над Бърнли като гост.

Резултатът бе открит от нелеп автогол на Крис Ууд в 33-ата минута. Тренд Александър-Арнолд центрира, топката рикошира в тялото на Ууд и излъга вратаря Ник Поуп, който остана безпомощен.

Само четири по-късно „червените“ нанесоха втория си удар. След светкавична контраатака Садио Мане заби топката в долния ляв ъгъл на вратата с диагонален удар по тревата.

През втората част Бърнли се опита да натисне и да върне поне едно попадение, но се откри и бе уязвим на контри. При една от тях Роберто Фирмино оформи крайното 3:0.

Мърсисайдци можеха да си тръгнат и с по-изразителна победа от „Търф Моор“, но на няколко пъти Мохамед Салах реши да завършва сам атаката, вместо да подава на свободен съотборник, като египтянинът удари веднъж и гредата.

В самия край и вратарят Адриан се прояви, противопоставяйки се на Джей Родригес и по този начин Ливърпул запази първа суха мрежа през кампанията.

С победата Ливърпул отново се върна на върха и продължава да е единственият отбор с пълен актив от точки от началото на сезона във Висшата лига. След четири изиграни мача „червените“ имат 12 точки, с две повече от Манчестър Сити. Бърнли остана с четири.