Съмнителна дузпа на Роналдо спаси слаб Ювентус

Роналдо хитро си изпроси дузпата накрая, за да донесе победата на Юве Снимка: Getty Images
Роналдо хитро си изпроси дузпата накрая, за да донесе победата на Юве

Слаб Ювентус се върна на първото място в Серия А след измъчена победа с 2:1 над Дженоа у дома в междинния кръг на калчото.

Гол на Кристиано Роналдо в 95-ата минута от съмнителна дузпа избута Юве до успеха и шампионите отново са на точка пред Интер в класирането.

След няколко пропуска за фаворитите в мача, Леонардо Бонучи им даде преднина в 35-ата минута след ъглов удар и лошо излизане на вратаря Раду.

Още преди края на полувремето обаче, 17-ият в подреждането Дженоа изравни с комичен гол. Кристиан Куаме стреля с десния си крак, но топката се удари в левия му крак, за да подведе Буфон и да спре в мрежата за 1:1.

След почивката и двата тима останаха с 10 души, като първо Касата от Дженоа получи втори жълт картон, а после влезлият като резерва Адриен Рабио си изкара две бързи официални предупреждения и също пое към душовете.

Междувременно Ювентус не успяваше да стигне до победен гол.

В добавеното време първо Роналдо реализира, но ВАР се намеси и отмени гола заради засада.

После португалецът падна престорено в наказателното поле след минимален контакт със Санабрия и ВАР този път отсъди в полза на Ювентус.

От бялата точка звездата не сгреши и донесе пълния комплект точки на "бианконерите", които вече имат 26 и са пред Интер с 25 и Аталанта с 21.