Мечтано начало за Русия в домашното първенство

Дзюба е награбен от съотборниците си след третия гол във вратата на противника Снимка: Getty Images
Дзюба е награбен от съотборниците си след третия гол във вратата на противника

Домакинът на Световното първенство Русия спечели с разгромното 5:0 мача на откриването срещу Саудитска Арабия.

Руснаците показаха, че са по-добри от аутсайдера в група "А" и си свършиха работата още през първото полувреме, а головете им паднаха в най-подходящите моменти.

В 12-ата минута домакините разиграха след ъглов удар и Александър Головин центрира, а Юри Газински с глава откри резултата.

В 23-ата минута дойде лошата новина в лагера на Русия - Алан Дзагоев се контузи и напусна принудително игра. Три минути преди края на полувремето Денис Черишев покачи на 2:0 с мощен удар и до голяма степен реши мача още тогава.

През втората част темпото спадна, но все пак Русия стигна до разгромния резултат. В 72-ата минута тъкмо влезлият от скамейката Артьом Дзюба направи 3:0 с глава, а центрирането отново беше на Головин.

В 92-ата минута Денис Черишев вкара шедьовър с параболичен удар с външен фалц и така се разписа за втори път в мача. В 94-ата минута другият герой за "Сборная" Головин отбеляза от пряк свободен удар покрай стената и така оформи най-изразителната победа на откриване на Световно първенство.

Другите два тима от група "А" Египет и Уругвай играят един срещу друг утре от 15.00.