Сръбски ултраси прекратиха мач с Бреша заради албански флаг (видео)

Големият скандал избухна с появата на албански флаг в началото на второто полувреме

Голям скандал се разрази на приятелския мач между италианския Бреша и сръбския Войводина.

Срещата беше прекратена през второто полувреме заради нахлуване на терена на сръбските ултраси, които бяха провокирани и потърсиха саморазправа.

След почивката група фенове развя албански флаг, което разгневи сърбите, двайсетина от тях прескочиха огражденията на своя сектор, нахлуха на терена и се отправиха към тези, които ги подразниха.

Намеса на полицията предотврати по-сериозни проблеми, но съдията предпочете да сложи край на мача след случилото се още в 7-ата минута на второто полувреме.

Резултатът в контролата, която се играеше в близкото до Бреша градче Орцинуови, беше 2:1 за домакините до прекратяването.

Скандал избухна още през първото полувреме на двубоя, когато треньорът на Войводина Ненад Лалатович беше изгонен от рефера и заплаши да извади отбора си, а мачът беше прекъснат за 10 минути. Тогава и самите футболисти на сърбите отказаха да играят в знак на протест, но продължиха мача.