Аржентина навакса два гола пасив срещу Германия в Дортмунд

Аржентина изигра много лошо първо полувреме, но после се вдигна и можеше дори да победи Снимка: Getty Images

Германия и Аржентина завършиха 2:2 в атрактивна приятелска среща на "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд.

"Гаучосите" този път не се дадоха на съперника си и наваксаха два гола пасив, а съперниците си размениха по едно полувреме. И за двата тима не играха някои от най-големите звезди, като немският състав беше в доста експериментален вид, а Аржентина беше без наказания от КОНМЕБОЛ Лионел Меси.

Първото полувреме беше за Бундестима, докато аржентинците изглеждаха объркани на терена.

Серж Гнабри откри резултата в 15-ата минута, след като няколко бранители на Аржентина не успяха да изчистят добре една топка в наказателното поле.

В 22-ата минута грешка при изнасянето позволи на Германия да контраатакува мълниеносно, Гнабри подаде отдясно към Кай Хаверц, който засече във вратата за 2:0 с първия си гол за националния отбор.

Последваха пропуски и на двата тима, но Германия продължаваше да играе по-добре.

През втората част смените в аржентинския лагер дадоха резултат и в 62-ата минута Лукас Аварио с глава върна гостите в мача за 1:2.

Пет минути преди края друга от резервите, Лукас Окампос, стреля покрай Емре Джан за крайното 2:2.