Пелегрини: Клоп е свикнал да бие със засади

Пелегрини и Клоп имаха какво да си кажат след мача. Наставникът на Уест Хем не спести недоволството си и пред медиите.

Мениджърът на Уест Хем Мануел Пелегрини заяви, че колегата му от Ливърпул Юрген Клоп "е свинал да побеждава с голове от засада" след като "чуковете" бяха ощетени срещу "червените" в понеделник вечерта и мачът завърши 1:1.

Михаил Антонио донесе точката на лондончани с изравнителен гол, който попречи на мърсисайдци да дръпнат с пет на Манчестър Сити в борбата за титлата.

Джеймс Милнър пък бе в положение на засада преди да асистира на Садио Мане за гола на Ливърпул след малко повече от 20 минути игра, но страничният рефер на маркира засадата.

В края Дивок Ориги можеше да донесе победата на гостите отново след немаркиран офсайд.

Това накара Пелегрини да припомни случай между него и Клоп отпреди 6 години.

Тогава Дортмунд на германеца победа Малага с 3:2 на четвъртфиналите на Шампионската лига през 2013-а благодарение на два гола в добавеното време. При победния, четирима от Дортмунд бяха в засада.

"Имахме много възможности да спечелим. Равенството е факт, защото ни вкараха гол от един метър засада. В края Дивок Ориги можеше да донесе победата на Ливърпул, но и той беше в засада. Определено голяма грешка на страничния съдия", оплака се Пелегрини.

"Юрген Клоп не може да се оплаче, защото е свикнал да побеждава с голове от засада. Така беше преди време, когато той водеше Борусия Дортмунд, а аз Малага и ни елиминираха в Шампионската лига.

Играхме срещу отбора с най-добрата защита, който освен това е отбелязал толкова много голове. Няма как да не съм доволен от представянето ни, но съм разчаорван от резултата. Трябва да сме по-постоянни, независимо срещу кого се изправяме", добави мениджърът на "чуковете".