Испания вкара 8, Италия би пестеливо

След фурора, който направи при победата с 3:0 над Италия, днес Иско отново се разписа, а испанците логично нямаха проблеми срещу Лихтенщайн Снимка: Getty Images

Испания продължава да преминава с лекота през група "G" на световните квалификации.

"Ла фурия роха" отнесе с 8:0 аутсайдера Лихтенщайн и два мача преди края е на първо място в групата си с три точки пред преследвача Италия. В последните кръгове испанците имат домакинство на Албания и гостуване на Израел, а класирането им изглежда сигурно.

В днешната среща, ръководена от българския съдия Ивайло Стоянов, Серхио Рамос откри с глава още в 3-ата минута. Малко по-късно Мората направи 2:0, а още в следващата минута Иско отбеляза трето попадение. Давид Силва беше голмайстор за 4:0 в 39-ата.

През втората част Испания продължи да атакува, въпреки че мачът отдавна беше решен. Алваро Мората и на два пъти Яго Аспас докараха резултата до 7:0, а осмото попадение беше автогол на Максимилиан Гопел.

В същата група Италия също спечели своя мач, макар и доста икономично.

"Скуадра адзура" се наложи с 1:0 в домакинството на Израел, а единствения гол вкара Чиро Имобиле в 53-ата минута. Тогава нападателят засече центриране на Антонио Кандрева и се разписа с глава.