Нов кошмар за Меси и Аржентина (видео)

Аржентина и Меси са на крачка от отпадане още в групите на Копа Америка 2019 Снимка: Getty Images
Аржентина и Меси са на крачка от отпадане още в групите на Копа Америка 2019

Аржентина и Лионел Меси преживяха нов кошмар на Копа Америка, като стигнаха до само 1:1 срещу Парагвай във втория си мач на турнира.

Това оставих „гаучосите“ на последното място в група В с актив от само една точка, колкото има и гостът Катар. Парагвай е с две, а Колумбия има пълен актив от шест и си осигури класиране за директните елиминации след нова победа, този път с 1:0 над Катар.

Ричард Санчес откри резултата за Парагвай в 37-ата минута, а 20 по-късно Меси бе точен от дузпа за равенството 1:1.

Серхио Агуеро бе оставен на пейката, но се появи на почивката, което вдъхна нови сили на „гаучосите“ и още в началото на второто полувреме след негов пас Лаутаро Мартинес можеше да отбележи, но нацели горната греда.

Именно при тази ситуация се получи и дузпата. Съдията прегледа видео повторението, на което се видя, че преди да срещне гредата, токата рикошира в ръка на бранител. Меси се засили и не пропусна от бялата точка.

Малко по-късно в герой за Аржентина се превърна вратарят Франко Армани. В 63-тата минута и Парагвай получи шанс да изпълни дузпа, но Арман отрази удара на Дерлис Гонсалес.

В самия край Армани направи още едно важно спасяване, като на два пъти спаси удари към вратата си след разбъркване в наказателното му поле при изпълнение на свободен удар.

В последния кръг Аржентина играе с Катар, а Колумбия с Парагвай. „Гаучосите“ се нуждаят от задължителна победа, за да имат шансове за класиране напред, но ще трябва да се надяват и Парагвай да не бие Колумбия.