Порой от здрави сблъсъци

Стефан Ел Шаарави ще е основната заплаха за вратата на Фиорентина
Дали Сити отново ще ликува след дербито с Тотнъм? Снимка: BBC
Дали Сити отново ще ликува след дербито с Тотнъм?
На "Арена Ауф Шалке" се очакват доста голове в събота следобед Снимка: Getty Images
На "Арена Ауф Шалке" се очакват доста голове в събота следобед

А ГРУПА

Черно море - ЦСКА

Стадион „Тича" е добре известен с перманентно лошото състояние на тревата си, особено при по-студено време, каквото се очертава да бъде това в събота. По един контузен и за двата отбора - Ермес Паломино и Серж Нюаджи. Предполагаем „ъндър" (под 3 гола) и повече от сигурна битка за всяка педя терен.

Кога и къде: събота, 12:30, ТВ+

Славия - Лудогорец

Слагаме този мач в графата „дербита" с много голяма условност. Славия е в трагично състояние и вече над 500 минути не може да отбележи гол в първенството. За „белите" мача пропускат Чавдар Янков и Дайсуке Матцуи. За Лудогорец няма да играят Емил Гъргоров и Шоко.

Кога и къде: събота, 14:30, стадион „Славия"

ПРЕМИЪРШИП

Манчестър Сити - Тотнъм

Очертава се поредният луд, луд мач между тези отбори. Думата „постоянство" липсва в представянето и на двата тима напоследък. Ман Сити е пред отпадане от Шампионската лига, а Тотнъм не спира да се дъни срещу посредствени тимове от Премиършип у дома.

След злополучния мач на 05.05.2010 г., когато Тотнъм победи на „Етихад" с 1:0 и се класира в ШЛ, Сити отбеляза три поредни успеха над „шпорите". Особено сладки бяха трите точки от 22 януари, тази година, когато „гражданите" биха с 3:2, след гол на Марио Балотели от дузпа в петата минута на продължението. Вияш-Боаш обаче е мениджър, който се подготвя изключително старателно за подобни големи двубои и в повечето случаи отборите му се представят доста силно в тях. Ако следваме невидимата футболна логика, Тотнъм не би трябвало да загуби тази среща.

Кога и къде: неделя, 15:30, Диема

Челси - Ливърпул

Мърсисайдци са почти пълен хегемон в това класическо английско дерби през последните две и половина години - пет победи за тях и само една за Челси, с 2:1, на финала на Купата на Англия през май. Ливърпул даде пълна почивка на титулярите си в мача от Лига Европа през седмицата, а сините от Лондон имаха тежък сблъсък с Шахтьор. Абсолютно непредвидим мач, в който всичко е възможно.

Кога и къде: неделя, 18:00, Диема

СЕРИЯ А

Милан - Фиорентина

Отново троен мач. Срещат се отбори на двата полюса - в състава на Милан през ден има здрави сътресения, а във Фиорентина всичко е спокойно. Най-болните мозъци на Апенините пък съзряха завера между „росонерите" и „виолетовите" - домакините падат нарочно, за да могат да вземат евтино голямата звезда на Фио Стеван Йоветич през зимата.

Кога и къде: неделя, 16:00, в Интернет на Frombar.tv

Лацио - Рома

Утре очаквайте специален материал, посветен на римското дерби!

БУНДЕСЛИГА

Шалке - Вердер

Предварителните очаквания са в Гелзенкирхен да има зрелищен футбол, гарниран с много голове. В последните два мача паднаха точно по пет като и двата пъти победител е Шалке - 3:2 на „Везерщадион" преди половин година и 5:0 през миналата есен.

Кога и къде: събота, 16:30, в Интернет на Frombar.tv

ЛИГА 1

Монпелие - ПСЖ

Победата на парижани не гарантирана, най-вече заради наказанието на Златан Ибрахимович, който удари без топка вратаря на Сент Етиен и няма да може да играе срещу Монпелие.

Кога и къде: неделя, 22:00, в Интернет на Frombar.tv