Край с непобедимия Арсенал, Саутхемптън срази "артилеристите"

Ралф Хазенхютъл празнува с автора на победния гол Чарли Остин, който влезе от скамейката 20 минути преди края Снимка: Getty Images

Саутхемптън удари Арсенал с 3:2 в страхотен мач от Висшата лига на "Сейнт Мери" и прекрати серията на съперника от 22 поредни мача без загуба.

Именно закъсалият Саутхемптън се оказа непреодолимо препятствие за играчите на Унай Емери, макар че "светците" нямаха домакинска победа от април и днес беше едва вторият мач под ръководството на новия мениджър Ралф Хазенхютъл.

Домакините поведоха в 20-ата минута, когато Кошчелни увисна при центриране отдясно и Дани Ингс с глава откри.

Арсенал реагира бързо и в 28-ата минута Хенрик Мхитарян изравни с първия си гол с глава в Премиършип. В края на полувремето Дани Ингс отбеляза втория си гол, отново с глава и отново при увисване на Кошчелни.

В 53-ата минута Мхитарян пак успя да изравни, след грешка на Ромелу и асистенция на Лаказет.

До края мачът беше двуостър, но в 85-ата минута удариха домакините. Шейн Лонг центрира, Лено увисна и Чарли Остин вкара третия гол с глава във вратата на Арсенал.

В същото време Челси спечели с 2:1 гостуването на Брайтън и задмина "артилеристите" в класирането.

Педро и Еден Азар дадоха преднина на Челси през първото полувреме и тя се оказа достатъчна, макар че Соли Марч върна един гол в 66-ата минута.