Юве се върна на победния път, Роналдо отново отбеляза

Роналдо се разписа за 2:0. Кедира и Пянич отбелязаха съответно първия и третия гол за торинци.

След тежка загуба за Купата на Италия с 0:3 от Аталанта и равенство 3:3 с Парма в Серия "А", Ювентус се върна на победния път с класика 3:0 като гост на Сасуоло. Кристиано Роналдо отбеляза дежурното си попадение, а по веднъж се разписаха още Сами Кедира и Емре Джан.

Така Юве дръпна с цели 11 точки на втория Наполи, след като снощи "партенопеите" направиха 0:0 с Фиорентина.

В 23-тата минута Ювентус поведе в резултата с гол на Сами Кедира. Стражът Консили направи сериозна грешка, пращайки топката на гърдите на Кристиано Роналдо. Португалецът овладя и стреля силно, при което вратарят някак успя да блокира, но кълбото попадна в краката на Кедира, който вкара в опразнената врата.

В 70-ата минута Кристиано Роналдо удвои преднината на Ювентус. Португалската звезда засече центриране от ъглов удар, а при попадението Андреа Консили отново не се намеси на нужната висота.

В 86-ата минута Емре Джан направи резултата класически с първото си докосване в мача. Полузащитникът получи добро подаване от Роналдо и се разписа с удар по диагонала.

Той влезе на мястото на Блез Матюиди и успя да запише името си сред голмайсторите.