Арсенал се разигра и се доближи на точка зад Юнайтед

Днес атакуващите играчи на Арсенал показаха добри неща след почивката и изковаха убедителна победа Снимка: Getty Images

Арсенал постигна изразителна домакинска победа с 4:0 над Нюкасъл във Висшата лига и се доближи на 7 т. от топ 4 в класирането.

След трудно първо полувреме, "артилеристите" се разиграха след почивката. Пиер-Емерик Обамеянг откри след центриране на Никола Пепе, а малко по-късно самият Пепе удвои.

За три минути в края на мача паднаха още два гола. Първо Месут Йозил се възползва от много сложно изпълнение на Александър Лаказет в наказателното поле и покачи на 3:0, а Лаказет успя и да запише името си сред голмайсторите, за да сложи край на головата си суша.

В класирането Арсенал остава чак на 10-о място, но вече има 34 т. и е на точка зад Манчестър Юнайтед и на 7 зад четвъртия Челси.

Нюкасъл е 13-и с 31 т., като остава на 7 т. над чертата.