Арсенал пак изкова победата срещу Юнайтед в края

Арсенал пак изкова победата срещу Юнайтед в края Снимка: Getty Images

Арсенал постигна късна победа в дербито с Манчестър Юнайтед. "Артилеристите" зарадваха "Емирейтс" с успех с 3:1, който дойде с два гола в добавеното време.

"Червените дяволи" бяха в изчаквателна позиция в целия двубой. Тимът на Микел Артета водеше мача, докато Юнайтед изчакваше на контра атаки, които водеха до много опасности пред вратата на Рамсдейл.

В 13-ата минута Кай Хаверц имаше перфектен шанс да открие резултата, но несгодите му с фланелката на "топчиите" продължиха и германецът се размина с топката.

Въпреки че Арсенал контролираше играта, Маркъс Рашфорд даде аванс на гостите. Хаверц обърка една топка в средата на терена, Кристиан Ериксен я открадна и намери по лявото крило Рашфорд. Никой от защитата на домакините не излезе да среща Рашфорд, който намери място за удар и с помощта на гредата отбеляза.

Авансът на Юнайтед обаче не трая дълго. Веднага след подновяването на играта Арсенал изравни. 110 секунди след гола на Рашфорд многоходова атака на "артилеристите" доведе до неспасяем удар на Мартин Йодегор, който от точката за дузпа прати кълбото в долния ъгъл на Онана.

След почивката двата отбора запазиха ролите си. Юнайтед продължи с опасните контри и в 55-ата бе близо до втори гол. Удар на Антони Марсиал бе спасен от Рамсдейл, а добавката на Рашфорд срещна тялото на Салиба.

Малко по-късно реферът отсъди дузпа за Арсенал. При намесата на ВАР обаче Антъни Тейлър промени решението си и правилно отмени дузпата. От повторенията се видя, че Хаверц търси контакта в крака на Уан-Бисака.

Девет минути преди края Букайо Сака бе оставен непокрит в наказателното поле. Англичанинът получи топката сам срещу Онана, но стреля право в него и пропусна да донесе победата на тима си.

В 88-ата гол на резервата Алехандро Гарначо пък бе отменен поради минимална засада.

Но "артилеристите" имаха последната дума в спора. В 96-ата минута Деклан Райс бе забравен на задната греда при центриране от корнер и с удар в близкия ъгъл донесе нова късна победа на Арсенал в дербито. Това бе първото му попадение за "артилеристите" след 100-милионния си трансфер от Уест Хем.

Крайното 3:1 оформи Габриел Жезус в 101-вата минута, завършвайки мълниеносна контра, в която Арсенал хвана неподготвен Юнайтед, който се бе втурнал да изравнява резултата.

През януари "топчиите" биха с 3:2, отново на "Емирейтс" с късен гол на Еди Нкетия в 90-ата минута.

Ерик тен Хаг пък бе принуден да смени централната си двойка бранители - Лисандро Мартинес и Виктор Линдельоф, пускайки в игра завърналият се в Юнайтед Джони Еванс и Хари Магуайър, който през лятото загуби капитанската си лента.

И при двата късни гола на Арсенал 35-годишният Еванс имаше вина.

С победата Арсенал вече има 10 точки, колкото Тотнъм, Ливърпул и Уест Хем, на две зад лидера Манчестър Сити. Юнайтед пък падна до 11-ата позиция с шест пункта след четири изиграни мача.