Арсенал поведе с 4 т. на Манчестър Сити

Арсенал поведе с 4 т. на Манчестър Сити Снимка: Getty Images

Арсенал победи с 3:0 Борнемут у дома и с поредния си успех във Висшата лига дръпна поне за малко с 4 т. на върха в класирането.

"Артилеристите" отново показаха, че няма да се предадат до последно и ще поставят Манчестър Сити под максимално напрежение за титлата.

Те стартираха мощно срещата, но направиха поредица от пропуски и откриха чак в края на полувремето.

Тогава Кай Хаверц ловко си спечели дузпа, след като финтира вратаря и осъществи минимален контакт с него.

Букайо Сака много уверено отбеляза от бялата точка и даде на домакините преднина на почивката.

През втората част Борнемут игра по-добре, но допусна второ попадение в 70-ата минута, когато Леандро Тросар се разписа след хитра асистенция на Деклан Райс.

После гостите върнаха един гол, но той беше спорно отменен с ВАР заради нарушение срещу вратаря Давид Рая.

На другата врата пък Габриел Магаляеш порази мрежата с много красив удар от воле, но тук също съдиите се намесиха и отсъдиха засада.

В 97-ата минута трети гол за "топчиите" все пак падна, а негов автор стана Деклан Райс.

В таблицата Арсенал води с 83 т. пред Манчестър Сити със 79.

Шампионите обаче са с два мача по-малко и днес приемат Уулвърхемптън.