Арсенал продължава да мачка във Висшата лига

Арсенал продължава да мачка във Висшата лига Снимка: Getty Images

Макар че в Шампионската лига загуби първия осминафинал срещу Порто, във вътрешното първенство Арсенал продължава да мачка по впечатляващ начин.

Този път "артилеристите" победиха с 4:1 Нюкасъл у дома, а резултатът можеше да е доста по-изразителен.

Домакините излязоха напред в 18-ата минута с куриозен автогол. Габриел Магаляеш стреля с глава след корнер, Кариус спаси, но при опита за изчистване на топката, тя се удари в крака на Свен Ботман и премина голлинията за 1:0.

В 24-тата минута Кай Хаверц засече отблизо пас на Мартинели отдясно и покачи на 2:0, а до края на полувремето Нюкасъл продължаваше да изпитва големи проблеми с пресата на съперника.

През второто полувреме "свраките" заиграха малко по-стабилно, но останаха далеч от всякакъв шанс да обърнат мача.

В 65-ата минута интригата приключи, защото Букайо Сака проби отдясно и с левия крак намери далечния ъгъл за 3:0.

Малко по-късно падна и четвърти гол - Якуб Кивиор отклони топката с глава след корнер, тя се удари в рамото на Люис Майли и влезе във вратата.

В 84-тата минута Нюкасъл все пак стигна до почетен гол, отбелязан от Джо Уилок с глава.

Арсенал има вече 6 поредни победи в шампионата, в които отбеляза общо 25 гола.

Ситуацията в челото на класирането остава цялостно непроменена.

Водач е Ливърпул с 60 т., втори е Манчестър Сити с 59, а Арсенал е трети с 58.

Нюкасъл е на осмото място с 37 т. и вече съвсем се прости с шансовете си да влезе за втори пореден сезон в четворката.